Renginiai

Renginys Lietuvos rusų dramos teatre

Vasario 7 d. popietę Lietuvos rusų dramos teatrą užplūdo bendrojo ugdymo įstaigų mokiniai, jų tėveliai, svečiai, mokytojai.  Čia vyko tradicinis, jau vienuoliktą kartą vykstantis renginys, projekto (autorė ir koordinatorė – Naujininkų mokyklos rusų kalbos mokytoja ekspertė Irena Vološina,  kompiuterinio dizaino autorė  -  rusų kalbos mokytoja Regina Volodkovič) ,,Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsaja su Lietuvos kultūra“ pristatymas  - spektaklis ,,Žmonės kaip žmonės...“.  

Renginyje dalyvavo 156 mokiniai iš 12 Lietuvos mokyklų.  Naujininkų mokyklai atstovavo 10 dešimtokų. Puikiai vaidino Dominyka Liachovič, Tomas Namirskas, Ernestas Atkočiūnas, Rasa Aleksiuk,  Jekaterina Krivelytė, Ričardas Stankevičius, Arnas Zulonas, Erikas Jasionis, o  Evelinos Romanovskajos ir Deivido Utyro pasirodymas susilaukė audringų salės plojimų. Šoko 3 b klasės mokinės Kamilė Šulcaitė, Iveta Vinevičiūtė. Šokį padėjo paruošti šokių mokytoja Greta Augaitytė.  Scenoje skambėjo rusų klasikų: F.Dostojevskio, M.Bulgakovo, M.Zoščenkos, kūrinių ištraukos, skambūs romansai, energingi šokiai.

Teatro fojė buvo surengta mokinių piešinių paroda. Joje dalyvavo 52 jaunieji dailininkai. Mūsų mokyklą atstovavos 9a mokinė Kotryna Chvirago ir 7m klasės mokinė Urtė Balčiūnaitė, kuri  tapo laureate.

Dvi valandos (o tiek truko spektaklis) prabėgo nepastebimai.  Nuostabu, kiek daug jaunų talentingų žmonių skaito rusų literatūrą ir ją originaliai interpretuoja.

___________________________

Rita Matulienė Įrašo autorius:
Rita Matulienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Sausio 17 d., po 6 pamokų, mokyklos bibliotekoje įvyko 5- 10 klasių  meninio skaitymo konkursas, skirtas poetės Ramutės Skučaitės 85- ajam gimtadieniui.  

Sausio 13 – oji,  Laisvės gynėjų diena mokykloje.

Tradicinis tinklinio turnyras.

Integruoto etninės kultūros projekto „Rėdos ratas“ renginys

Kalėdinis laikotarpis – tai vienas magiškiausių, įvairiausiomis tradicijomis ir paslaptimis apipintų švenčių. Prieš Kūčias įprasta nurimti, susimąstyti ir atsigręžti į praeitį.