Rusų literatūros popietė

Kiekvienais metais mūsų mokykla tradiciškai dalyvauja šalies projekte „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“.

Kartu su kitomis Lietuvos mokyklomis mūsų vyresniųjų klasių mokiniai su rusų kalbos mokytojų pagalba ruošia spektaklį, kurio iškilminga premjera vyksta Lietuvos rusų dramos teatro scenoje.

Kadangi  premjerinį spektaklį pavyksta pažiūrėti ne kiekvienam, tai šiais metais mūsų mokykla nutarė surengti papildomą pasirodymą ir pakviesti į svečius Vilniaus Žvėryno bei Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijų mokinius.

Kovo 15 d. po 5 pamokų 5-10 klasių mokiniai susirinko į aktų salę pasižiūrėti nuostabių pasirodymų. Pirmi išėjo į sceną mūsų mokyklos mokiniai.  Jų vaidinimas pastatytas pagal M. Zoščenkos apsakymus „Aristokratė“ ir „Pirtis“.  M. Zoščenkos apsakymą „Nervingi žmonės“ inscenizavo Nemėžio atstovai. O Žvėryno gimnazijos mokiniai žiūrovų teismui pateikė ištrauką iš M. Bulgakovo apysakos „Šuns širdis“.   Pasirodymai susilaukė audringų aplodismentų.

Po renginio visi aktoriai (kaip ir dera) susirinko prie vaišių stalo. Mokyklos pavaduotoja ugdymui Žydrūnė Motiejūnienė kiekvienam aktoriui ir mokytojoms įteikė padėkas už bendradarbiavimą inscenizuojant rusų literatūros kūrinius. Taip pat visiems aktoriams įteikė gėlių.  Vėliau visi aptarinėdami renginį vaišinosi picomis ir kitais gardėsiais.

Visi išsiskirstė tvirtai įsitikinę, kad vėl susitiks kitoje mokykloje.

10a klasės mokinė Jekaterina Purikova

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija (LIMA) trečią kartą organizavo Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, kuris vyko 2017 m. kovo 10 d.

Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą,
išaugusį iš pelenų,
kaip savo rūpestį didžiausią,
kuriuo lyg vieškeliu einu.

Kovo 3 – iosios dienos vidurdienį mūsų mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurią  įdėdami nemažai kūrybiškumo, jėgų ir darbo, organizavo socialinių mokslų, dorinio ugdymo, menų ir technologijų metodinės grupės mokytojai kartu su 3 b, 6 m, 7 m, 8 m, 10 a klasių mokinių atstovais.

02-28 d. mokykloje vyko Užgavėnių šventė. Per ketvirtąją pamoką  į mokyklos sporto aikštyną rinkosi pradinukai. Mokiniai dainavo Užgavėnių dainas, prisiminė šventės papročius, kaukes, (kai kurie mokiniai  ir patys buvo jų pasigaminę), šoko pritariant mandolinai, degino Morę.

Kovo 28 d. mokykloje vyko 7-8 kl.  viktorina „Senieji amatai”.  Moksleivių komandos varžėsi tarpusavyje, pristatė namuose ruoštus darbus.