Pamokos ne mokyklos erdvėse (gegužės 27 d.)
Vasariškai šiltą gegužės 27 dieną Naujininkų progimnazijos 1 – 8 klasių mokiniai kartu su savo mokytojais pasklido po įvairias miesto viešąsias erdves, kur dalyvavo netradicinėse pamokose.
1a klasės mokiniai keliavo į Drugelių parodą. Pakeliui stebėjo gamtą, pastatus, atliko užduotis: gebėjo įvardinti 10 išvykos metu pastebėtų daiktų pavadinimų ir sugalvojo daikto ypatybę nusakančius žodžius. Išvykos metu mokiniai tyrinėjo autobusų, troleibusų numerius, skaitė maršrutų tvarkaraščius ir pastebėjo skaičių įvairovę, pažino matinius skaičius. Įdomu buvo mokytis ne mokyklos erdvėse.
1b klasė pamokas ne mokyklos erdvėse leido išvykoje po Vilniaus istorines vietas. Mokiniai lipo į Trijų Kryžių kalną, pakeliui užsuko į Agnijos šventyklą, kur senovėje buvo garbinama Amžinoji Ugnis apsupta akmenų ratu. Susipažino su Trijų Kryžių memorialo istorija ir gėrėjosi nuostabia Vilniaus panorama. Po to aplankė Bernardinų sodą. Išvyka vaikams labai patiko.
2a klasė lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kur vyko edukacija "Sukurk savo Bjaurųjį Ančiuką". Vaikai išklausė pasakos, grupėmis iliustravo skirtingas pasakos dalis, viską sujungus į vieną bendrą darbą "žiūrėjo filmuką" mirioramos prietaiso pagalba. Netradicinę dieną vainikavo porcija ledų.
2b ir 2c klasės pasaulio pažinimo bei fizinio ugdymo pamokas praleido gamtos apsuptyje. Apėję Balsio ežerą, antrokai prisiminė Lietuvoje augančius medžius, ieškojo jau pažįstamų gėlių, ugdė savo fizinę ištvermę. Išvykai baigiantis vaikai mėgavosi keptais zefyrais.
3a ir 3b klasių mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko pievoje, kurioje vaikai tyrinėjo aplinkui esančius objektus. Vėliau mokiniai dalyvavo kūrybinio rašymo dirbtuvėse. Patogiai įsitaisę ant pledų, vaikai kūrė įdomiausias istorijas apie šalia esančius daiktus ir jomis dalijosi vieni su kitais.
5a klasės mokiniai fizinio ugdymo pamokos ne mokyklos erdvėse metu apsilankė netoliese įsikūrusiame Naujininkų parke. Nuvykę į vietą pasigrožėjo nuo aukštumų atsiveriančia gražia Naujininkų rajono panorama, ilsėjosi medžių pavėsyje po atlikto žygio. Susiskirstę į grupes žaidė žinomus ir naujus žaidimus su kamuoliu, rungtyniavo estafetėse, išbandė etnografinį žaidimą “Lenktynės maišuose”. Laikas prabėgo nepastebimai. Šiek tiek pavargę, tačiau geros nuotaikos patraukė namų link.
5b klasės mokiniams vyko ne mokyklos erdvės matematikos pamoka „Piešiame skaičius“. Penktokai burtu keliu buvo suskirstyti poromis, kurios ant šaligatvio plytelių atvaizdavo mokytojo pateiktas trupmenas, jas užpildė įvairiais ornamentais, spalvomis, po to tas trupmenas užrašė dešimtainiais skaičiais. Taip mokiniai įtvirtino žinias apie trupmenas ir mišriuosius skaičius, lavino kūrybiškumą. Penktokai taip pat susipažino su artima mokyklos aplinka, ugdė bendravimo ir skaitmeninius gebėjimus. Darbus kėlė į virtualią Padlet lentą.
6a klasės mokiniams anglų k. pamoka vyko rekreacinėje sporto ir poilsio erdvėje prie Baltojo tilto. Tema „Kaip nuvykti į sportinę ir rekreacinę miesto erdvę? Aktyvios sportinės veiklos lauko erdvėje“. Mokiniai pakartojo kelionės maršruto ir sporto šakų žodyną, sportavo, atliko kalbos vartosenos užduotis. Karštą dieną baigiant pamokas vaikų laukė siurprizas – ledų degustacija ir vertinimas vėsioje Sensobus laboratorijoje.
6b klasės mokiniai dalyvavo lietuvių k. pamokoje ,,Pasaulis kaip didelė simfonija". Pamokos metu mokiniai aplankė M. K. Čiurlionio namus, susitiko su aktore ir režisiere Livija Krivickaite, kuri pristatė teorinę pamokos dalį. Mokiniai dalyvaudami režisierės organizuotoje interaktyvioje veikoje sužinojo apie Čiurlionio gyvenimą, kūrybą. Skaitydami laiškų ištraukas diskutavo apie įspūdingą Konstantino ir Sofijos meilės istoriją. Antroje pamokos dalyje mokiniai dalyvavo mokytojos organizuotoje tiriamojoje veikloje Vilniaus senamiestyje, aplankė įvairias Vilniaus senamiesčio vietas, kurios yra susijusios su Čiurlionio gyvenimu, paruošė pristatymus ,,Mano atrastas Čiurlionio Vilnius", atliko kūrybinę užduotį.
Su gera nuotaika visi 7a klasės mokiniai prisiglaudę šešėlyje stebėjo aplinką, senosios ir moderniosios architektūros draugystę. Eskizų, etiudų pamoka. Kartu pasidžiaugė, kad užduotis suprasta, darbai puikūs. Mokiniai surengė savo darbų parodą progimnazijos I-ojo a. koridoriuje.
7b klasės mokiniai įsitraukė į Vilniaus senamiesčio erdvių tyrinėjimą. Naudodamiesi skaitmeniniais žemėlapiais sustiprino orientavimosi įgūdžius, susipažino su įdomiomis nematytomis ar nepastebėtomis senamiesčio vietomis. Prie kiekvienos iš jų mokiniai atliko paskirtas užduotis ir ieškojo atsakymų, kuo jos yra žymios.
O ir užkalbinti nepažįstamus žmones pasirodo ne taip ir baisu. Kai technologijos pavedė, teko prisiminti posakį „Moki žodį – žinai kelią“.
8a klasės mokiniams vyko matematikos pamoka Trakų gatvėje. Pamokos tikslas - pakartoti tiesinių lygčių sprendimą žaidžiant matematinį orientacinį loto žaidimą "Lygtys Trakų gatvėje". Žaidimą sudarė loto, kuriame kiekvienos lygties atsakymas - tai Trakų gatvės kažkurio namo numeris. Mokiniai, išsprendę lygtį, turėjo surasti reikiamą pastatą Trakų gatvėje ir jo nuotrauką įklijuoti į lygties vietą užduočių lape.
padėkoti autoriui