Gamtos pamoka „Saugomos teritorijos. Mano indėlis saugant gamtą“ Nacionaliniame lankytojų centre

Kovo 15 d., minint artėjančią Žemės dieną, gamtos pamoka vyko kitaip. 6 m kl. mokiniai su mokytoja V.Sivickiene vyko į saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą. Šis centras, įsikūręs Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų.

Įėję į centrą pasijutome tarsi gamtos prieglobstyje: akį džiugino žali žolynai, maloniai čiulbėjo paukščiai, virš galvos plaukė debesys. Pasitikusi gidė priminė, kada ir kodėl švenčiama Žemės diena, supažindino su saugomų teritorijų sistema, paaiškino, ką ir kodėl reikia saugoti ir kodėl gamtosauga žmonijai darosi vis svarbesnė. Mokiniai sužinojo, kuo svarbios pelkės, kokie augalai jose auga bei kokie gyvūnai gyvena.

Vėliau kiekvienas mokinys tapo aktyviu gamtos saugotoju ir stebėjo pasirinktas  teritorijas. Mokiniai aiškinosi, diskutavo, kaip visi ir kiekvienas gali prisidėti prie gamtos saugojimo.

Labai patiko laboratorinis stalas – klaustukas, kuris į klausimus ,,atsakinėjo” filmuotais siužetais. Interaktyvus žaidimas padėjo mokiniams išsaugoti gamtą, nes jie sėkmingai nubaidė puolančius kormoranus.

Vida Sivickienė Įrašo autorius:
Vida Sivickienė
Biologijos mokytoja

Kiekvienais metais mūsų mokykla tradiciškai dalyvauja šalies projekte „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“.

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija (LIMA) trečią kartą organizavo Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, kuris vyko 2017 m. kovo 10 d.

Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą,
išaugusį iš pelenų,
kaip savo rūpestį didžiausią,
kuriuo lyg vieškeliu einu.

Kovo 3 – iosios dienos vidurdienį mūsų mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurią  įdėdami nemažai kūrybiškumo, jėgų ir darbo, organizavo socialinių mokslų, dorinio ugdymo, menų ir technologijų metodinės grupės mokytojai kartu su 3 b, 6 m, 7 m, 8 m, 10 a klasių mokinių atstovais.

02-28 d. mokykloje vyko Užgavėnių šventė. Per ketvirtąją pamoką  į mokyklos sporto aikštyną rinkosi pradinukai. Mokiniai dainavo Užgavėnių dainas, prisiminė šventės papročius, kaukes, (kai kurie mokiniai  ir patys buvo jų pasigaminę), šoko pritariant mandolinai, degino Morę.