Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų 6–9 klasių mokinių rusų (užsienio) kalbos 2017-2018 m. m. olimpiada

2018 m. sausio 25 d. Vilnius šventė gimtadienį.  Minint šią šventę mūsų mokykloje vyko Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų 6-9 klasių mokinių užsienio kalbos (rusų) 2017-2018 m.m. olimpiada. Iš viso olimpiadoje dalyvavo 122 mokiniai iš 36 Vilniaus mokyklų.
Po registracijos vyko olimpiados atidarymas.  Žaismingu šokiu šventę pradėjo 4 b klasės mokinės Kamilė Šulcaitė ir Iveta Vinevičiūtė (vadovė Greta Augaitytė).  Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Gediminas Urbonas, Lietuvos Respublikos rusų kalbos mokytojų asociacijos prezidentė Marytė Puzaitė ir olimpiados komisijos pirmininkė, rusų kalbos mokytoja ekspertė Irena Vološina. Vedėjos, dešimtokės Erika ir Kamilė, papasakojo, ką Lietuva švenčia, kas buvo lietuvių ir rusų kalbų pradininkai. Taip pat buvo parodytas siužetas apie įdomias Vilniaus vietas.  8 m klasės mokinys Danielius Sarulis padeklamavo A. Puškino eilėraštį „Žiemos rytas“. Tuo metu ekrane vienas kitą keitė žiemos vaizdai.  7 m ir 8 m klasės mokiniai padainavo dainą „Pamaskvės vakarai“. Jiems akomponavo muzikos mokytoja Sabina Kalibataitė. Pabaigoje buvo  pristatyti komisijos nariai. Tai 22 rusų kalbos mokytojai iš įvairių Vilniaus mokyklų. Pasibaigus atidarymui olimpiados dalyviai žengė į išbandymų pasaulį.
5- 7 klasių mokiniai dalyvavo meninio skaitymo konkurse, deklamavo  mėgstamiausius rusų poetų eilėraščius, o 8-9 klasių mokiniai atliko komandines užduotis. Ypač patiko  namų darbai: vaizdo siužetai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, apie Lietuvos vietas, kurias verta aplankyti. Mokiniai buvo labai išradingi, pristatė daug gražių Lietuvos vietų.  Toliau mokiniai apsilankė kitose stotelėse. 1 stotelė- tai žaidimas ,,Pridėk raidę, parašyk žodį“.  Žaidžiant reikėjo sudėti kuo daugiau žodžių prie turimų raidžių pridedant po vieną raidę. Žodžiai skaitomi ir raidės galėjo būti pridedamos šiomis kryptimis: aukštyn, žemyn, kairėn ir dešinėn, tačiau negalima buvo šokinėti per langelius arba judėti įstrižai.  2 stotelė - protų mūšis ,,Ką žinai apie Lietuvą?“.3 stotelė -„Seku seku pasaką...“. Mokiniai turėjo perskaityti ir suvaidinti pasakėčią. 4 stotelė - padrikų sakinių judrusis diktantas. Mokiniai  turėjo parodyti savo rašybos žinias. 5 stotelė - pateikto žodžio/situacijos apibūdinimas žodžiu.
Atlikę užduotis mokiniai  nekantriai laukė rezultatų. Kad laikas neprailgtų,  aktų salėje dalyviai  žiūrėjo linksmus „Jeralašo“ filmus.   Pagaliau buvo paskelbti nugalėtojai 5, 6, 7 klasių kategorijose.  Taip pat už puikius pasirodymus mokiniai buvo apdovanoti Vilniaus miesto rusų kalbos mokytojų metodinės tarybos padėkos raštais. 8-9 klasių kategorijoje I-III vietų laimėtojai gavo statulėles, kurias įsteigė Lietuvos Respublikos rusų kalbos  mokytojų  asociacija. Taip pat buvo įteikti padėkos raštai už geriausius rezultatus kiekvienoje stotelėje.  Visi apdovanoti mokiniai gavo dovanų knygas.
Džiaugiamės ir mūsų mokyklos pasiekimais. 7 a klasės mokinė Karolina Šulskytė užėmė III vietą.  Padėkos raštu apdovanota 8-9 klasių komanda (8m klasės mokinės Karina Zuj ir 9 a klasės mokinės Lana Misiūnaitė bei Edita Masel). Džiugu, kad buvo įvertintas jų meniškumas ir kūrybiškumas kuriant vaizdo siužetą apie lankytiną Lietuvos vietą – Vilniaus televizijos bokštą. Didžiuojamės...

Regina Volodkovič Įrašo autorius:
Regina Volodkovič
rusų kalbos mokytoja, Seniūnų tarybos kuratorė

Sausio 29 dieną Vilniaus jaunųjų turistų centre vyko kūrybinis konkursas, skirtas Atkurtos Lietuvos 100-iui paminėti  "Aš tikrai myliu Lietuvą".

Kovo 13 d. Vilniaus Naujininkų mokykloje vyks  Vilniaus  miesto pradinių klasių mokinių  renginys „VĖRINYS LIETUVAI“. Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo  šimtmečiui paminėti.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Sausio 24 dieną Naujininkų mokyklos bendruomenę džiugino pradinių klasių mokinių deklamuojami skambūs posmai. Meninio skaitymo konkurse dalyvavo gausus būrys pradinių klasių mokinių, kurie deklamavo savo pasirinktus poezijos tekstus.

2018m. sausio 24 d. 7 m klasės mokinės Greta Dambrauskaitė, Agata Kazakevič, Kamilė Nomeikaitė ir Ieva Šimkonytė dalyvavo matematikos žaidime "Tiksliukas". Žaidimas vyko "Saulės" privačioje gimnazijoje.

Baigiasi sausio mėnuo. Su 7m klasės mokiniais žiūrime nuotraukas ir kalbamės. Visi su džiaugsmu prisimena  atvirą integruotą dailės pamoką ,,Trys Karaliai“. Ji vyko kitoje erdvėje - 3b klasėje. Visiems buvo naujiena.