Renginiai

Šventos Liucijos diena

Gruodžio 13 – ąją minima Šv. Liucijos diena. Tai šviesos diena! Liucijos vardas, išvertus iš lotynų kalbos („lux, lucis“) reiškia šviesą. Pasak etnologo L. Klimkos ši diena yra reikšminga, mat nuo jos nustoja ilgėti vakarai – saulė iki pat Kūčių leidžiasi vis tuo pat metu, tik ryte kasdien pateka minute vėliau. Tad galima sakyti, kad intensyvaus tamsėjimo periodas ties Liucijos diena pagaliau stabteli. Ir visai tikėtina, jog kitados šią dieną buvo atliekamos ugnies pagerbimo, o gal ir Saulės šaukimo apeigos.

Minėdami Šv. Liucijos dieną 1 a klasės mokiniai ankstų rytą skubėjo ieškoti šviesos, įžiebė ją savo žibintuose ir išdalino kitiems.

 

Integruota etnokultūros, tikybos ir pasaulio pažinimo pamoka „Šv. Liucija“.

Pamokos autorės:

1 a kl. auklėtoja N. Vaicekauskienė ir tikybos mokytoja I. Juškienė.

___________________________

Inga Juškienė Įrašo autorius:
Inga Juškienė
Ankstesni įrašai


Lapkričio 27 d. Naujininkų mokykloje vyko nepamokinio ugdymo diena - kūrybinė laboratorija „Prakalbink erdvę“ ir projektas „Kalėdinis vainikas“. Šią dieną kūrybinėje veikloje dalyvavo 1-10 klasės.

Į Vilniaus Naujininkų mokyklą buvo atvažiavę kariai. Jie papasakojo 2a, 3a, 4 c klasių mokiniams, kaip kariai gyvena.

2018 m. lapkričio 23d. 8m klasės mokinių komanda, vadovaujama  biologijos mokytojos V.Sivickienės, dalyvavo tarpmokykliniame konkurse „Ekologiškumo virusas plinta 2018“.

Naujininkų mokyklos jaunieji turistai lapkričio 24 d. dalyvavo VJTC šaudymo varžybose ir užėmė III vietą.

2018 m. lapkričio 19-20 d. mokykloje lankėsi Palangos insektariumo, vienintelio Baltijos šalyse specializuoto nariuotakojų zoologijos sodo, atstovas, kuris pristatė projektą „Nariuotakojai mokykloje“.